POPÜLER YAZILAR
EN SON YAZILAR
EN SON HABERLER
CHECK UP RANDEVUSU AL

KAMPANYALAR

Bebeğinizin Sağlığından Emin Olun

28.07.2021

Anne karnındaki bebeğin genel iyilik halini değerlendirmek, vücut yapıları ile organlarında oluşabilecek anormallikleri saptamak, genetik hastalıkları tanımak ve bunların yönetimini yapabilmek açısından gebeliğin, 11-14 ve 18-24 haftalarında detaylı incelemelerin yapılması önerilmektedir. Değerlendirme mutlaka bir Perinatoloji uzmanı tarafından yapılmalıdır.

Şüpheli Durumlarda Perinatoloji Uzmanına Başvurun

Perinatoloji, risk faktörleri olan ve gebelik planlaması yapan anne adayları ile gebelik sürecinde ve doğumdan sonraki ilk dört haftalık dönemi de kapsayan zaman diliminde anne ile bebeğin sağlık durumuyla ilgilenmektedir. Bazı durumlarda anne adayının hamile olması mevcut sağlık sorununu tetikleyerek hastalığın seyrini değiştirebilmekte, bazen de sağlık sorunu gebeliğin ve anne karnındaki bebeğin durumunu etkileyebilmektedir. Tüm bu durumların öngörülmesi, ortaya konulması ve tedavisinin yapılması büyük önem taşımaktadır. Ayrıca anne karnındaki bebeğin gelişimi esnasında dış etkenler sebebiyle ortaya çıkabilecek sorunlarda tanı ve tedavi sürecinin doğru yönetimi çok önemlidir.

Beklenen ya da beklenmeyen bir sorun ortaya çıkması halinde; ayrıntılı tanının konulması ve sorunun gerekirse ilaç ya da anne karnında işlem veya ameliyat) ile giderilmesi, anne karnındaki bebeğin söz konusu sorun nedeni ile kaybedilmemesi, hastalığının önlenmesi ve kontrol altına alınması en kritik aşamayı teşkil eder. Bu durumda şüphelenen ya da saptanan sorunun çözümü için gerekli bilgi eşliğinde doktora başvurulmasında fayda olabilir.

Sorunlu gebelikler (gebe ve anne karnındaki bebek) ile ilgili her türlü rahatsızlığın tanı ve tedavisinin aynı çatı altında toplandığı ve yönetiminin sağlandığı Medstar Antalya Hastanesi Perinatoloji Tıbbi Birimi, uzman kadrosu ve modern teknolojik donanımı ile hamilelik döneminde ortaya çıkan komplikasyonlar, anne adayında kronik hastalık varlığı, bebekte gelişme geriliği ve çeşitli anomaliler, erken doğum riski, çoğul gebelik, tekrarlayan gebelik kayıpları gibi durumlarda en güncel tanı ve tedavi yaklaşımlarını başarıyla uygulamaktadır. Güncel tedavi yöntemleriyle annenin sağlığının korunması ve bebeğin sağlıkla dünyaya gelmesi amaçlanmaktadır.

Bilgi ve randevu için lütfen formu doldurunuz.

444 21 12

Kampanya Formu

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirme'yi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.