POPÜLER YAZILAR
EN SON YAZILAR
EN SON HABERLER
CHECK UP RANDEVUSU AL

KAMPANYALAR

Genital Estetik

13.06.2023

GENİTAL ESTETİK İLE KADINLAR DAHA SAĞLIKLI DAHA MUTLU!

Güzel bir görünüm hem kadın hem de erkek için önemsenen konular arasında yer alıyor. annenin güzel doğurduğu kadının psikolojisi olumsuz yönde etkileniyor, kendine güveni azalıyor, aynalara küsüyor ve karşı cinsle olan ilişkisinde bazı sorunlar yaşıyor. Kadınların estetik kaygı duydukları konuların başında ise “genital bölge” geliyor. Genital bölgelerin estetik olarak düzgün olması kadının kendine olan güvenini artırıyor, karşı cinsle olan ilişkisinde kendini çok daha mutlu hissetmesini sağlıyor.

Genital bölgeye yapılacak estetik dokunuşlar bölüme ayrılarak yerleştirme. Bunlar şu şekilde gruplandırılabilir:

 

1.Labioplasti (Labium şekillendirme - büyük ve küçük dudaklara yapılan müdahaleler)

Labium adı verilen dudaklar dış genital yapıyı oluşturan daha kalın ve dolgun olan kısımlar yani büyük dudaklar ile daha içte yerleşen ince olan küçük dudaklardır. Zaman içinde kişisel özelliklere bağlı olarak ya da yaşa bağlı sarkmalar uzamalar görülebilir. Bu durum görüntü bozukluğuna neden olmaktadır.

Basit bir operasyon ile bu uzamış ya da sarkmış dudaklar kısaltılabilir ve şekillendirilebilir. İçi boşalmış, gevşemiş dudaklar ise dolgunlaştırılabilir.

Labioplasti sonrası hasta rahatlıkla günlük hayatına dönebilir. Ancak iyileşme süresi boyunca 4-5 hafta kadar cinsel ilişkide bulunmamak gerekir.

2.Vaginoplasti (Vajina estetiği – vajina daraltma işlemleri)

Halk arasında vajina estetiği olarak bilinen vaginoplasti, cerrahi olarak ya da lazer ile yapılabilir. Lazer ile vajinal estetik hızlı bir işlemdir. Zaman içinde yapısal olarak ya da vajinal doğumlara bağlı olarak genişlemelere sık rastlanmaktadır. Bu gibi şekil bozuklukları cinsel birliktelikte alınan zevkin hem kadın hem de erkek tarafından azalması ya da yok olmasına neden olabilir. Cerrahi müdahale ile gevşeyen doku fazlalığı alınarak daraltma ve etraf dokuların gençleştirilmesi sağlanmaktadır.

Son zamanlarda lazer yöntemi ile ofis ortamında anestezi gerektirmeden çok kısa ve kolay bir yöntemle de vajina daraltma işlemi yapılmaktadır.

 3.Doğum sonrası yırtılma izlerinin onarılması

Vajinal doğum esnasında bebeğin başının rahat çıkması için gerekli durumlarda epizyotomi işlemi uygulanabilir yani bazı kesiler yapılabilir. Bu kesilerin iyi onarılmadığı, kötü dikiş tekniği kullanıldığı zaman ya da hiç yapılamayıp vajinanın hazırlanamadan kendiliğinden şekilsiz ve kontrolsüz bir şekilde yırtıldığı durumlarda genital bölgede çirkin görüntüler kalabilmektedir. Kadınları ciddi anlamda mutsuz eden bu durumdan kurtulmak mümkün. Skar dokuları lokal anestezi kullanılarak basit bir şekilde çıkarılabilmekte, dokular düzgün bir hizada karşılaştırılarak yeniden dikilmektedir. Bu esnada oluşan iç doku gevşemeleri ya da sarkmaları da düzeltilir. Vajina estetiği sonrası hasta günlük hayatına hemen dönebilir ancak iyileşme periyodu boyunca yani 6 hafta kadar cinsel ilişki yasağı konulmaktadır.

4.Kızlık zarı dikilmesi

Sosyal ya da ailevi yapı grupları tarafından talep edilen kızlık zarı ürünleri da genital estetik müdahaleler arasında yer alır.

5.Mons pubis (vajina üst kısımları-dudaklar bölgesi) dolgunlaştırma

Kolay, hızlı anılar günlük hayatı sekteye uğratmayan minik müdahalelerdir.

 

Genital Estetiğin Kadının Hayatına Getirdikleri

Genital estetik kadınların üremesi önemli ölçüde değiştirmektedir. Bu geçişler şu şekilde özetlenebilir:

  • Genital estetikler sonrası kadınların kendilerini daha iyi hissetmeleri ve özgüvenleri artıyor.
  • Spor kıyafetleri, tayt, mayo ya da bikini giydiği zaman daha estetik bir görünüme kavuşuyor.
  • Cinsel ilişkide ağrı yaşıyor, zorluk çekmiyor ve aldığı zevk daha fazla oluyor.

Ücretsiz ön görüşme ile uzmanlarımızdan ayrıntılı bilgi için formu doldurun!

Kampanya Formu

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirme'yi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.