POPÜLER YAZILAR
EN SON YAZILAR
EN SON HABERLER
CHECK UP RANDEVUSU AL

KAMPANYALAR

Medstar Dermokozmetik Kampanyası

22.04.2022

Medstar Hastaneleri Dermokozmetik Kampanyası

 

Medstar Topçular Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Nejla Kara tarafından uygulanan ve doğal görünümü koruyan dermokozmetik işlemler sizi bekliyor.

Yüz; tek başına gözler, dudaklar, kaşlar veya yanaklardan ibaret değildir, bir bütün olarak değerlendirilmesi gerekir. İlerleyen yaş, cilt tipi ve genetik faktörler yüzde sarkma şişlik ve kırışıklığa neden olarak yaşlı ve yorgun bir görünüme neden olabiliyor.

Botoks nedir?

Botoks uygulandığı bölgede kasın çalışmasını geçici süre durdurarak, kasın deride oluşturduğu çizgi ve derin çukurların oluşmasını engeller; derin kırışıklıklarınız var ise derinliğini azaltır.  Botoks tedavisinin etki süresi 4-6 ay civarındadır. Etki süresi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu süreyi kişinin bu bölgedeki kaslarını günlük hayatında iletişim sırasında ne kadar sık kullandığına göre değişmektedir.  Hamile veya emziren bayanlar dışında hemen hemen herkes botoks işlemi yaptırabilir. Botoks için bir yaş sınırı yoktur. Oldukça kısa süren botoks işlemi, kazayağı, alın, boyun, kaş arası çizgisi, kaş kaldırmak, terlemeyi önlemek için kullanılabilir. Uygulama süresi 5-10 dakikadır. İşlem sonrası bir acı ve sızı hissedilmez. Hastalar uygulama sonrası hemen normal iş hayatına dönebilir.

Dolgu nedir?

Yüzdeki sarkma sonucu oluşan çizgilerin ve derin kırışıklıkların, yaşlanmaya bağlı oluşan çökmelerin (gözaltında, yanaklarda vb.), ciltteki bazı çukur bölgelerin (yara izi, sivilce izleri gibi) doldurulması ve dolgunluk sağlanması; bazen de kontür düzeltilmesi (dudakların daha canlı kıvrımlı ve dolgun görünmesi gibi) amacıyla cilt altında kullanılan malzemeler de dolgu malzemeleridir.

Mezoterapi nedir?

Stres, hatalı beslenme, ilerleyen yaş, sigara kullanımı ve çeşitli hastalıklara bağlı olarak ciltte çizgiler, çökme, sarkma, kırışıklıklar, nem ve elastikiyet kaybı gibi kusurlar oluşmaktadır. Mezoterapi, cildinde yaşlanma belirtileri görülen ve cildi zarar görmüş kişilere belirlenen miktar ve aralıklarla hyalüronik asit uygulama işlemidir. 

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurunuz!

 

444 21 12

Kampanya Formu

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirme'yi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.