POPÜLER YAZILAR
EN SON YAZILAR
EN SON HABERLER
CHECK UP RANDEVUSU AL

KAMPANYALAR

Obezite Cerrahisi

14.06.2022

Obezite cerrahisi vücut kitle indeksi 40 ve üzeri olan, uzman denetiminde tıbbi beslenme, egzersiz ve medikal tedavi gibi yöntemlerle zayıflayamayan hastalara önerilmektedir. Bunun yanında vücut kitle indeksi 35 ve üzeri olan, yüksek tansiyon, diyabet, uyku apnesi gibi hastanın yaşam kalitesini ve süresini etkileyen hastalara önerilmektedir. Hangi ameliyatın uygun olduğu çeşitli muayene ve tetkikler sonucunda belirlenir.

Kişiye Özel Cerrahi 
Kişiye hangi ameliyat yönteminin uygulanacağı; kilosu, obeziteye eşlik eden hastalıkları ve yeme alışkanlıklarına göre planlanmaktadır. Ameliyat tekniği ve uzun dönem sonuçları açısından birbirinden farklı olan çeşitli tip ve uygulamada obezite cerrahisi yöntemi bulunmaktadır. Bugün için Laparoskopik Sleeve  Gastrektomi (Tüp mide ameliyatı), Roux-En-Y Gastrik Bypass cerrahisi; kabul gören, tercih edilen ve uygulanan yöntemler arasındadır.

Kimler ameliyat olabilir?

  • Vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan veya 35-40 arası olup obezite kaynaklı hastalıkları bulunan,
  • En az 5 yıldır tedavi edilemeyen obezite kaynaklı hastalığı bulunan,
  • Bir yıllık ilaç ve diyete rağmen hastalığının seyrinde değişim olmayan,
  • Endokrinolojik hastalıkları bulunmayan,
  • Aşırı alkol veya uyuşturucu madde bağımlısı olmayan,
  • Anlama ve uyum kabiliyeti tam olup, operasyon sonrası obezite ekibiyle eşgüdümlü olabilecek,
  • Ameliyata engel sağlık durumu olmayan kişiler obezite ameliyatı olabilir.

Medstar Obezite Cerrahi merkezlerinde cerrahi işlem uygulanan hastalar, ameliyat sonrasında da endokrinolog doktor, kişilerin kalıcı kilo kontrolü ve/veya mevcut sağlık problemleri için tıbbi beslenme tedavisini planlayan ve yaşam şekli haline gelmesi için beslenme eğitimini veren uzman diyetisyen, yeme davranış bozuklukları tedavisi konusunda deneyimli davranış terapisti psikolog ve psikiyatrist, kişiye özel ve fiziksel durumuna uygun egzersizleri planlayan fizik tedavi uzmanı ve fizyoterapistlerce birlikte takip edilmektedir. Obezitenin yol açtığı ek sorunlar, bu ekibe destek veren diğer uzmanlarla birlikte çözülmekte; hastalar “butik konsept”te bağımsız bir birimde, bütüncül bakış açısı ve kişiye özel programla izlenmektedir.

 

Detaylı bilgi ve randevu almak için; 444 21 12’i arayabilirsiniz 

Size özel sunulan ayrıcalıklardan faydalanmak için lütfen formu doldurunuz!

Kampanya Formu

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirme'yi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.